بازی انفجار سایت تک بت بدون فیلتر سایت ماه بت bababet سایت آریان بت سایت بت 120 ازا بت سایت بری بت nasabet مل بت دانلود برنامه مگاپاری سایت وان ایکس بت بدون فیلتر

سایت پیش بینی وین نود

جهت ورود به سایت وین نود کلیک کنید

درگاه پرداخت مستقیم | واریز جوایز در کمتر از ۲۴ ساعت

تا ۳۰۰ % شارژ هدیه

ورود به سایت
ژانویه 18, 2024

ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ | چین لینک شبکه‌ای غیرمتمرکز از اوراکل‌ها است | رمز ارز چین لینک ChainLink یکی از توکن های استاندارد erc است

آشنایی با چین لینک

چین لینک chainlink در سال ۲۰۱۷ توسط سرگئی نظروف معرفی شد. چین لینک شبکه رمزنگاری‌شده از گره‌ها و مبتنی بر بلاک چین است. بلاک چین چین لینک از طریق اوراکل، پیوندی بین داده‌های دنیای واقعی و قراردادهای هوشمند برقرار می‌کند؛ مانند بلاک چین بیت کوین و اتریوم بلاک‌چین link غیرمتمرکز است، به این معنا که هیچ مرجعی بر امور آن کنترلی ندارد. کوین مرتبط با چین لینک به‌عنوان رمز ارز link شناخته ‌می‌شود که یکی از توکن‌های استاندارد erc20 است. از این رمز ارز برای پرداخت هزینه‌های معاملات در شبکه vhainlink استفاده‌ می‌شود. با توجه به این‌که Link در ۱۲ ماه گذشته افزایش قیمت زیادی داشته، در ادامه مطلب قصد داریم درباره علت ابداع و نحوه کارکرد این شبکه صحبت کنیم.

ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

قراردادهای هوشمند، قراردادهای از پیش تعریف‌شده‌ای هستند که برای آنالیز شرایط در بلاک چین ایجاد می‌شوند. این قراردادها به‌منظور ارزیابی تصمیم نهایی خود به شرایط و داده‌های مشخصی متکی می‌باشند. ازآنجایی‌که قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین هستند، هر دو قابل تائید و تغییرناپذیر هستند. به این معنا که هیچ فردی نمی‌تواند آن‌ها را حذف و یا اصلاح کند.

بااین‌حال برنامه قراردادهای هوشمند شاهد محدودیت‌هایی است که بر اساس آن‌ها این قراردادها به داده‌هایی فراتر از بلاک چین وابسته هستند. این همان نقطه‌ای است که بر اساس آن باید داده‌های خارج از زنجیره به فرمت درون زنجیره‌ای ترجمه شوند. به دلیل تفاوت زبان داخل و خارج زنجیره پیوند منابع داده‌های خارجی با قراردادهای هوشمند دشواراست.

بلاک چین chainlink ابداع شد تا این شکاف را طریق یک شبکه غیرمتمرکز اوراکل‌ برطرف کند. اوراکل‌ به‌عنوان میان‌افزار عمل کرده و داده‌ها را از منابع خارجی به زبانی که قراردادهای هوشمند داخلی آن‌ها را درک ‌می‌کنند، ترجمه کند.

نحوه کارکرد چین‌ لینک

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، چین لینک یک شبکه غیرمتمرکز است که اطلاعات را از طریق اوراکل از منابع خارج از بلاک چین آن جمع‌آوری کرده و برای قراردادهای هوشمند درون بلاک چین آماده‌ می‌کند. نحوه جمع‌آوری اطلاعات به‌این‌ترتیب است:

 • زمانی که یک قرارداد هوشمند به اطلاعات نیاز دارد درخواستی برای دریافت اطلاعات موردنیاز ارسال‌ می‌کند. پروتکل chainlink درخواست ارسال‌شده را به‌عنوان یک رویداد درنظرگرفته و متعاقباً قرارداد هوشمند دیگری را به‌عنوان chainlink Service Level Agreement یا به‌اختصار SLA، برای جمع‌آوری داده‌ها از منابع خارج از بلاکچین ایجاد می‌کند.
 • قرارداد SLA سه قرارداد فرعی ایجاد‌ می‌کند:
 • قرارداد اعتبار: این قرارداد سابقه گره اوراکل را برای اطمینان از اعتبار و عملکرد خوب آن، ارزیابی کرده و تائید می‌کند. در طول این فرایند گره‌های غیرقابل‌اعتماد و ناکارآمد حذف می‌شوند.
 • قرارداد تطبیق سفارش: درخواست قرارداد را به گره (node) ارائه داده و در عوض پیشنهاد‌های آن‌ها را دریافت ‌می‌کند. سپس در ادامه نوع و تعداد صحیح گره‌ها را برای پاسخگویی به درخواست مشخص ‌می‌کند.
 • قرارداد تجمع: تمام اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط اوراکل‌های انتخاب‌شده را برای ارزیابی، تطبیق و تائید نهایی. جمع‌آوری می‌کند.
 • در این مرحله، چین لینک هسته (core)، برای فهم منابع API خارجی، “درخواست”را از زبان درون زنجیره‌ به زبان خارج زنجیره ترجمه‌ می‌کند.
 • سپس درخواست ترجمه‌شده به API هدایت‌ می‌شود.API داده‌ها را از منبع خارجی جمع‌آوری می‌کند.
 • در آخر نیز پس از جمع‌آوری اطلاعات موردنیاز بار دیگر اطلاعات به زبان درون زنجیره ترجمه‌شده و به CAC ارسال می‌شود

اپراتورهای قراردادهای هوشمند برای پرداخت هزینه‌های عملکرد گره بلاک چین chainlink از رمز ارز link استفاده‌ می‌کنند. قیمت‌ها بر مبنای تقاضای داده و بازار فعلی این نوع داده‌ها مشخص می‌شود.

آیا چین لینک را می‌توان به‌عنوان پول واقعی دانست؟

چین لینک در حوزه رمز ارزها نسبتاً تازه‌وارد است؛ بنابراین پیش‌بینی کاربردهای آن در این برهه از زمان دشوار است. بااین‌حال باید توجه داشته باشید که هدف اصلی بلاک آن لینک ارائه رمز ارز نیست. درواقع توکن link به‌منظور تشویق اپراتورهای node طراحی‌شده است؛ بنابراین بعیداست که در حالت فعلی چین لینک به‌عنوان پول واقعی طبقه‌بندی شود.

این مطلب را حتما بخوانید: اسپات تریدینگ یا معاملات نقدی چیست؟

بااین‌حال قیمت رمز ارز لینک در چند ماه گذشته افزایش گسترده‌ای داشته است. همچنین می‌توانید لینک را با بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها مانند XRP و ETH مبادله کرده و از آن در فروشگاه‌های خرده‌فروشی و تجارت الکترونیکی استفاده‌ کنید.

ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

متوسط هزینه‌های تراکنش در چین لینک ناچیز و به‌طورکلی کسری از یک درصد است؛ اما در صورت افزایش قیمت ارز و همچنین افزایش میزان تقاضا داده‌های خارج از زنجیره برای انجام قراردادهای هوشمند احتمال افزایش هزینه‌ها بالا است.

بااین‌حال، اگر رمز ارز لینک را در صرافی‌ معامله‌ می‌کنید لازم است بدانید که صرافی‌های مختلف ارزهای دیجیتال، ساختار هزینه‌ای و کارمزد متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. کمترین میزان کارمزد معاملاتی ۰.۱% از میزان کل معامله است و در برخی مواقع ممکن است به ۰.۲% نیز برسد. به همین ترتیب هزینه‌های برداشت در هر مبادله‌ای متفاوت بوده و در برخی مواقع به میزان ۰.۷ لینک است. ممکن است در برخی از صرافی‌ها این عدد به ۰.۱۰link به ازای هر برداشت برسد.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در لینک هستید، قبل انتخاب یک پلتفرم معاملاتی درباره هزینه‌های معاملاتی، کارمزدها، هزینه‌های برداشت و سایر هزینه‌ها به‌خوبی مطالعه کنید. ممکن است هزینه‌های بالا، تمام سود شما را از بین ببرند.

مزایای بلا کچین چین لینک

ازآنجایی‌که چین لینک برای کمک به جمع‌آوری داده‌های خارج از زنجیره برای قراردادهای هوشمند طراحی‌شده است، موارد زیر را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین مزایای این بلاک چین نام برد:

 • اتصال به API مختلف: ازآنجایی‌که چین لینک Core برای ترجمه درخواست‌های داده از یک زبان برنامه‌نویسی درون زنجیره‌ای به زبان خارج از زنجیره طراحی‌شده است، در حال حاضر قراردادهای هوشمند در صورت اطمینان از امنیت،ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ دسترسی غیرمتمرکز و دقت منابع، توانایی ارائه درخواست داده از هر منبع خارجی را دارند. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
 • ارسال پرداخت در سطح جهانی: اکنون‌که قراردادهای هوش ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟مند به منابع اطلاعات خارجی دسترسی دارند، می‌توان قراردادهای قوی‌تر و تطبیق‌پذیرتری را باقابلیت ارسال پرداخت به هرجای جهان از طریق شبکه‌های غیرمتمرکز اوراکل منعقد کرد. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
 • غیرمتمرکز: همان ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟‌طور که پیش‌تر اشاره شد، چین لینک بر اساس بلاکچین غیرمتمرکز ساخته‌شده است. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ به این معنا که هیچ مرکزی ازجمله دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ بر امور آن کنترلی ندارند ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟.
 • رمزنگاری End-To-End: ازآنجاکه ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ کل سیستم چین لینک برای کار در حوزه مبتنی بر بلاک چین طراحی‌شده است، شبکه‌های ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ اوراکل داده‌های صحیح را جمع‌آوری کرده و با استفاده از رمزنگاری end-to-end ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ از قرار گرفتن اطلاعات قرارداد هوشمند در معرض منابع خارجی جلوگیری می‌کنند. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
 • افزایش کارآمدی قراردادهای هوشمند: درگذشته ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ امکان دسترسی امن چین لینک به منابع خارجی محدود بود؛ اما اکنون امکان اتصال ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ قراردادهای هوشمند به بی‌نهایت داده‌های ورودی و خروجی فراهم‌شده است؛ بنابراین می‌توان گفت ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ کارایی و پتانسیل قرارداد‌های هوشمند بیشتر از هر زمان دیگری افزایش‌یافته است. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
 • بهبود مداوم پروژه: گروه پشتیبان این ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ پروژه به‌صورت مداوم در تلاش‌اند تا با اضافه کردن قابلیت‌های جدید به آن باعث افزایش ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟کارآمدی آن شده و شرکت‌ها و مشاغل بیشتری به قراردادهای هوشمند اعتماد کنند. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

رمز ارز چین لینک (ChainLink) یکی از توکن های استاندارد erc20 است که بر روی بلاکچین اتریوم فعالیت دارد. همانطور که در مقاله مربوط به ارز دیجیتال band گفته شد، قراردادهای هوشمند که توسط بنیانگذار بلاکچین اتریوم، ویتالیک بوترین به حوزه بلاکچین ارائه شد، انقلاب بزرگی در این حوزه ایجاد نمود. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
با خلق قراردادهای هوشمند، توسعه دهندگان قادرند ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ تا برنامه های بلاکچینی خود را بدون نیاز به ایجاد یک بلاکچین جداگانه پیاده سازی کنند. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
بیشتر بدانید: قرارداد هوشمند چیست؟
و اما باوجود فواید بسیار ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ زیاد قراردادهای هوشمند، این تکنولوژی یک مشکل اساسی دارد که این مشکل ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟در ارتباط بین بلاکچین ها و دنیای واقعی خلاصه می شود. بدین معنی که انتقال اطلاعات ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ از دنیای واقعی به قراردادهای هوشمن به صورت اتوماتیک و خودکار، ناممکن است. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
حال پروژه ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ چین لینک با هدف حل این مشکل، توسط کمپانی اسمارت کانترکت توسعه یافت. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink) چیست؟

چین لینک یک ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ شبکه اوراکل (پیشبینی دیتا) غیر متمرکز است که اطلاعات موجود در نهادهای مرکزی در دنیای واقعی را به قراردادهای هوشمند موجود در فضاهای بلاکچینی ارائه می دهد. چین لسنک اولین پروژه ای بود ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ که به منظور حل این مشکل توسعه یافت و توجه بسیاری از کاربران را به سرعت به خود جلب نمود. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ با این حال یکی از ایرادات این پروژه این است که بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارد و در نتیجه مشکلات ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ موجود در اتریوم از جمله مقیاس پذیری و هزینه زیاد کارمزد تراکنش ها شامل حال آن نیز می شود. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
پس به طور کلیارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ چین لینک یک پروژه مبتنی بر بلاکچین است که راه حل های بلاکچینی را برای مشاغل و کسب ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ و کارهای سنتی در دنیای واقعی به ارمغان می آورد. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

نحوه کارکرد چین لینک (ChainLink)

همانطور که ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ گفته شد، قراردادهای هوشمند توسط ویتالیک بوترین در بلاکچین اتریوم توسعه یافتند. با این حال ایرا د ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ کار قراردادهای هوشمند در این است که این قراردادها تنها قادرند که اطلاعات موجود در بلاکچین ها ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ را مدیریت کنند و به همین دلیل نمی توانند تا هیچ ارتباطی با دنیای بیرونی داشته باشند. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
چین لینک (ChainLink) با هدف رفع این مشکل توسعه یافت. این پروژه ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟با متصل کردن پایگاه های داده در دنیای واقعی به فضاهای بلاکچینی مشکل کمبود اوراکل را حل نمود.
کاربران قراردادهای هوشمند با استفاده از چین لینک (ChainLink) قادرند تا از اوراکل های موجود بر این بستر، به منظور بازیابی داده ها از API های خارج از زنجیره و ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ همچنین استخرهای داده های اطلاعاتی استفاده کرده و آن ها را وارد فضاهای بلاکچینی کنند. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
به عنوان مثال هم اکنون چین لینک (ChainLink) قادر ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ است تا برنامه های مختلف درگاه پرداخت پی پل را با بلاکچین اتریوم ادغام کند. یکی دیگر از خدمات ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ چین لینک ارسال مستقیم پرداخت، از قراردادهای هوشمند به حساب های بانکی است. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

کاربردهای چین لینک (ChainLink)

پروژه چین لینک (ChainLink) به ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ منظور اتصال خدمات پرداختی و دسترسی به پایگاه های داده در دنیای واقعی و فضاهای بلاکچینی ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ کاربردهای فراوانی را ارائه داده است که در این بخش به مرور برخی از آن ها می پردازیم. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

سیستم های پرداختی در چین لینک (ChainLink)

یکی از ویژگی ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ های اصلی قراردادهای هوشمند این است که امکان پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال مربوط به یک ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ بلاکچین خاص را فراهم می آورند. حال نکته ای که در این امر از آن چشم پوشی شده است این ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ است که قراردادهای هوشمند به منظور این که بتوانند در دنیای واقعی مورد استفاده قرار بگیرند بای ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟د ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ روش های پرداخت متنوع تری را ارائه دهند که چین لینک (ChainLink) این امر را پوشش می دهد. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

پرداخت های بانکی در چین لینک (ChainLink)

یکی از خدما ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ت مهمی که پروژه چین لینک ارائه ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ می دهد، امکان اتصال سیستم های بانکی موجود با قراردادهای هوشمند در بلاکچین های مختلف ا رز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ و ایجاد نرم افزارهای سازگار با سیستم های مالی سنتی است. کاربران و توسعه دهندگان قادرند ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ تا با استفاده از ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink) اطلاعات و داده هایی از قبیل حساب های بانکی ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟ مشتریان را در قراردادهای هوشمند اعمال کرده و از مزایای پرداخت های بین المللی بهره مند شوند. ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

ارز دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟
ارز های دیجیتال چین لینک ChainLinkچیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

web hit counter